Průvodce - Distribuce dotazníku

Připomenutí výzkumu osobám, které ještě nevyplnili dotazník

Funkce umožňuje poslání připomínky o vyplnění dotazníku dříve pozvaným e-mailovým respondentům, kteří se do této chvíle ještě nezúčastnili výzkumu. Je to elegantní způsob jak respondentovi připomenout, že nám záleží na tom, aby vyjádřil svůj názor. Taková připomínka by měla být odeslána nejdéle do sedmi dnů po odeslání první pozvánky.

Pokud však bylo v první pozvánce napsáno, že výzkum je anonymní, je v takovém případě lepší se na respondenta neobracet jako na jednotlivce (individuální osobu).

O první pozvánce k účasti ve výzkumu se dočtete v článku Odeslání pozvánky k vyplnění dotazníku na e-mail. Pokud Vám záleží na tom, aby pozvánka byla odeslána z Vašeho e-mailu, přečtěte si článek Rozesílání pozvánek z vlastního e-mailu.

Jak odeslat připomenutí o vyplnění?

 1. Klikněte na „Sběr“ (1) a pak klikněte na „E-mailová distribuce“ (2).1
 2. Pokud je ve sloupci „Status“ zelená ikonka, znamená to, že pozvánka byla odeslána. Pokud ve sloupci „Vyplněné“ není nic, připomeňte respondentovi vyplnění tím, že kliknete na „Odeslat novou pozvánku“ (3).2
 3. Vyberte „Chci zaslat připomínky těm, kteří obdrželi pozvánku, ale ještě nevyplnili dotazník“ (4), potom klikněte na „Následující“ (5).3
 4. Jestliže se chcete vrátit k předchozímu kroku, klikněte na „Zpět“ (6).
 5. Jestliže se chcete představit jako odesílatel zprávy, označte „Zobrazit moji e-mailovou adresu jako adresu odesílatele“ (7), nebo ponechte defaultní adresu odesílatele (pozvanka@netquest.cz).
 6. Do pole formuláře (8) zadejte předmět e-mailu, v další části (9) editujte text pozvánky.
 7. Využijte grafickou podobu Netquest.cz, nebo ji nepoužijte checkboxu „Použít výchozí šablonu zpráv Netquest.cz“ (10).
 8. Klikněte na „Odeslat“ (11), abyste zprávu odeslali adresátům, nebo klikněte na „Zpět“ (12, abyste se vrátili o krok zpět.4

Na co pamatovat?

 • Funkce je přístupná jedině v případě, že jste již dříve odeslali e-mailové pozvánky k vyplnění dotazníku a respondent ho do této chvíle nevyplnil.
 • Připomínka zahrnuje i respondenty, kteří vyplňování začali, ale nedokončili.
 • O tom jak poslat pozvánku k vyplnění z vlastního poštovního serveru, jsme psali na našem blogu v článku Integrace s vlastním poštovním serverem (odkaz na blog).
 • O tom jak je zorganizována záložka k distribuci pozvánek, jsme psali v tomto článku Nová záložka Sběr.

Pomohl Vám tento článek?

Děkujeme za odpověď