Průvodce - Můj účet

Zaplacení účtu proforma fakturou

Nemáte-li ve Vaší firmě možnost zaplacení za účet pomocí převodu, nebo platební karty, můžete si nechat vygenerovat proforma fakturu, po jejímž zaplacení Vám účet aktivujeme/prodloužíme.

Jak vygenerovat proforma fakturu za prodloužení?

 1. Při změně účtu na vyšší (Podívejte se jak), placení zkušebního účtu, nebo prodlužování stávajícího účtu (Podívejte jak), v sekci „Nastavení účtu“ (1) vyberte možnost „Chci zaslat fakturu DPH“ (2), poté se otevře nabídka.
 2. 1

 3. Do polí formuláře „Fakturační údaje“ (3) zapište všechny údaje (4).
 4. 2

 5. Chcete-li obdržet papírovou fakturu (zaslanou poštou), označte možnost „Chci zaslat fakturu poštou“ (5) – tato možnost je dodatečně zpoplatněna 12 CZK.
 6. V poli formuláře „Vyberte typ platby“ (6) vyberte možnost „Proforma faktura“ (7), poté klikněte na tlačítko „Následující“ (8).
 7. 3

 8. Zkontrolujte ještě jednou všechny údaje, jestli jsou v pořádku a klikněte na tlačítko „Chci provést objednávku“ (9), pokud ne, klikněte na tlačítko „Vzít zpátky a opravit“ (10).
 9. 4

 10. Po kliknutí na tlačítko „Provést objednávku“ budete mít možnost stažení proforma faktury ve formátu pdf a zároveň Vám bude doručena na e-mail, který jste zadali při registraci.
 11. Po zaúčtování platby bude Váš účet aktivován/prodloužen a konečná faktura DPH Vám bude zaslána na e-mail. Pokud jste vybrali možnost zaslání faktury v papírové podobě, přijde Vám ještě klasickou poštou.

Na co pamatovat?

 • Provádíte-li nestandardní nákup, kontaktujte nás a my Vám rádi vystavíme fakturu DPH ručně.
 • Pamatujte, že Váš účet nebude aktivován/prodloužen před zaplacením proforma faktury, vezměte tedy v potaz délku zpracování proforma faktury ve Vaší firmě a vygenerujte ji v odpovídajícím předstihu, než uplyne platnost Vašeho účtu.
 • Chcete-li proces akceptování platby urychlit, pošlete nám potvrzení o převodu – akceptujeme platbu a hned se budete moci těšit z přístupu k účtu.

Pomohl Vám tento článek?

Děkujeme za odpověď