Průvodce - Tvorba dotazníku

E-mail pro respondenta po vyplnění dotazníku

Pokud chcete poslat respondentovi mail po vyplnění dotazníku, můžete ho vytvořit v záložce „Vytvoření“ -> :E-mail po vyplnění“. Taková zpráva může být děkovná, nebo může potvrzovat vyplnění, ale můžete do ní také umístit takové prvky, jako odměnu za vyplnění (slevový kupón, odkaz na nákup), výsledek testu a jeho interpretaci, nebo odpovědi, které udělil v dotazníku, pokud např. provádíte zápisy na nějakou událost.

Důležité: Pamatujte, že možnost zaslání e-mailu potvrzujícího vyplnění je přístupná pouze v dotazníku, ve kterém se nachází „E-mailová otázka“, nebo pokud má dotazník nejvyšší stupeň zabezpečení a posíláte pozvánky pomocí funkce „E-mailová distribuce“.

V prvním případě je odpověď zaslána na adresu uvedenou v dotazníku. Ve druhém případě je odpověď odeslána na e-mail, na který byla zaslána pozvánka k vyplnění.

Jak nakonfigurovat zprávu potvrzující vyplnění dotazníku?

Po skončení dodávání otázek dotazníku, vyberte „E-mail po vyplnění“ v záložce „Vytvoření“.

1V zobrazené sekci „E-mail po vyplnění“ nastavte následující parametry zprávy:

  • Status

Funkce určuje, jestli je zpráva po vyplnění odeslána. Aby byla zpráva odeslána, je zapotřebí mít nastaven status „Aktivní“. Jako výchozí je nastaven status „Neaktivní“.

2Zdroj e-mailové adresy

Díky této funkci se můžete rozhodnout, odkud vezmete adresu respondenta, na který zašlete zprávu o vyplnění dotazníku. Pokud se ve Vašem dotazníku nalézá „E-mailová otázka“, můžete využít e-mail z dotazníku. Pokud máte u dotazníku nastaveno nejvyšší zabezpečení, můžete využít funkci „Stejná e-mailová adresa, na kterou byla zaslána pozvánka“. Důležité: jestli dotazník nesplňuje některou z výše uvedených podmínek, uvidíte pouze jednu možnost.

3Odesílatel

Funkce „Odesílatel“ nám umožňuje definovat, jakou e-mailovou adresu uvidí respondent u pozvánky. Standardně je nastaven jako odesílatel Netquest.cz. Pokud využijete možnost „Zobrazit moji e-mailovou adresu jako adresu odesílatele“, tak se objeví Vaše e-mailová adresa, např. petr.novak@mojefirma.cz prostřednictvím Netquest.cz. Pokud jste integrovali Váš poštovní server s naší službou, budou tato potvrzení odesílána z Vaší e-mailové adresy.

4Subjekt

Pole „Subjekt“ nám umožňuje zadání subjektu zprávy. Jako výchozí je nastaveno „Potvrzení vyplnění dotazníku“.

5Zpráva

Do tohoto okna můžete zapsat znění zprávy pro respondenta. Zprávu můžete snadno editovat pomocí WYSIWYG. Případně můžete využít i dynamické štítky, díky kterým můžete zprávu personalizovat a díky dynamickým makrům můžete do zprávy vložit:
– odpovědi udělené v dotazníku
– údaje respondenta uložené ve štítkách (v případě použití tokenu)
– výsledky testu
– zpětnou vazbu
– verifikační kód
– e-mail
– název dotazníku
Více informací o dynamických makrech naleznete v článku Makra a dynamický obsah v dotazníku, pozvánkách a poděkováních

6Náhled

Na konci stránky s konfigurací zprávy naleznete náhled zprávy. Díky tomu uvidíte jak bude ve finále Vaše zpráva vypadat. Díky funkci „Použít výchozí šablonu zpráv Netquest.cz“, bude zpráva obsahovat logo a zápatí naší služby, ale můžete použít i Váš libovolný kód zprávy.

7Finálně, výše nakonfigurovaná zpráva potvrzující vyplnění dotazníku zaslaná na adresu respondenta vypadá následovně:

8Na co pamatovat.

  • Do obsahu zprávy se dají dynamicky vkládat pouze odpovědi a ne otázky. Pokud chcete v mailu ukázat udělené odpovědi, vložte otázky na „pevno“ do zprávy a vedle nich přidejte makro pro odpověď (tak jako v příkladu výše)
  • Systém náhledu udělených odpovědí vkládá odpovědi udělené v posledním vyplněném dotazníku. Pro přípravu takovéto zprávy doporučujeme nejprve provést testovací vyplnění, abyste v náhledu viděli totéž, co uvidí respondent.

Pomohl Vám tento článek?

Děkujeme za odpověď