Průvodce - Tvorba dotazníku

E-mail pro respondenta po vyplnění dotazníku

Chcete-li respondentovi zaslat automatický e-mail po provedeném vyplnění, přejděte do hlavního menu Nastavení a následně zvolte E-mail po vyplnění. E-mail po vyplnění může obsahovat například děkovný text nebo dodatečné potvrzení o vyplnění. Můžete do něj ale také umístit prvky, jako jsou odměna za vyplnění (slevový kupón, odkaz na nákup), výsledek testu a jeho interpretaci, nebo odpovědi, které respondent udělil v dotazníku, pokud např. provádíte zápisy událost / akci.

Důležité

Pamatujte, že možnost zaslání e-mailu potvrzujícího vyplnění je přístupná pouze v dotazníku, ve kterém se nachází E-mailová otázka, nebo pokud má dotazník nejvyšší stupeň zabezpečení a pozvánky zasíláte prostřednictvím Netquest platformy (Sběr -> Mailing).

V prvním případě je odpověď zaslána na adresu uvedenou v dotazníku. Ve druhém případě je odpověď odeslána na e-mail, na který byla zaslána pozvánka k vyplnění.

Jak nakonfigurovat zprávu potvrzující vyplnění dotazníku?

Po nadefinování obsahu dotazníku přejděte do hlavního menu Nastavení a dále na E-mail po vyplnění.

V obsahu vyozbrazené stránky nastavte následující parametry:

Status

Vypíná / zapíná funkci e-mail po vyplnění. Pro odesílání e-mailů po vyplnění je zapotřebí mít nastaven status Aktivní. Jako výchozí je nastaven status Neaktivní.

Zdroj e-mailové adresy

Vyberte, na kterou e-mailovou adresu zašlete informaci o vyplnění dotazníku. Pokud se ve Vašem dotazníku nalézá E-mailová otázka, můžete využít e-mail z dotazníku. Pokud máte u dotazníku nastaveno nejvyšší úroveň zabezpečení, můžete využít funkci Stejná e-mailová adresa, na kterou byla zaslána pozvánka.

Důležité: pokud dotazník nesplňuje některou z výše uvedených podmínek, stránka e-mail po vyplnění nebude aktivní.

Odesílatel

Funkce umožňuje definovat, jakou e-mailovou adresu uvidí respondent u pozvánky. Standardně je nastaven odesílatel Netquest.cz. Pokud využijete možnost Zobrazit moji e-mailovou adresu jako adresu odesílatele, objeví se Vaše e-mailová adresa, např. petr.novak@mojefirma.cz prostřednictvím Netquest.cz. Pokud jste integrovali Váš poštovní server s naší službou, budou tato potvrzení odesílána z Vaší e-mailové adresy.

Subjekt

Pole Subjekt umožňuje zadání subjektu zprávy. Jako výchozí je nastaveno Potvrzení vyplnění dotazníku.

Zpráva

Do tohoto pole lze zapsat znění zprávy pro respondenta. V obsahu můžete využít možnosti pokročilého editoru, např. můžete využít dynamický obsah, pomocí kterého můžete zprávu personalizovat a díky proměnným můžete do zprávy vložit:
– odpovědi udělené v dotazníku
– údaje respondenta uložené ve štítkách (v případě použití tokenu)
– výsledky testu
– zpětnou vazbu
– verifikační kód
– e-mail
– název dotazníku, aj.

Více informací o dynamickém obsahu naleznete v článku Makra a dynamický obsah v dotazníku, pozvánkách a poděkováních.

Ve spodu stránky naleznete náhled zprávy. Díky tomu uvidíte jak bude ve finále Vaše zpráva vypadat.

Zpráva potvrzující vyplnění dotazníku zaslaná na adresu respondenta může vypadat například následovně.

Na co pamatovat?

  • Do obsahu zprávy se dají dynamicky vkládat pouze odpovědi a ne otázky. Pokud chcete v mailu ukázat udělené odpovědi, vložte otázky na „pevno“ do zprávy a vedle nich přidejte makro pro odpověď (tak jako v příkladu výše)
  • Systém náhledu udělených odpovědí vkládá odpovědi udělené v posledním vyplněném dotazníku. Pro přípravu takovéto zprávy doporučujeme nejprve provést testovací vyplnění, abyste v náhledu viděli totéž, co uvidí respondent.

Pomohl Vám tento článek?

Děkujeme za odpověď