Průvodce - Tvorba dotazníku

Testování dotazníku před začátkem výzkumu

Po vytvoření dotazníku se vyplatí zkontrolovat, jestli souhlasí pořadí otázek a stran, správnost gramatiky, nebo jiných chyb. Vyplatí se zkontrolovat i obsah otázek a jejich přesměrování mezi sebou samými, případně mezi stránkami.

Testovací vyplnění Vám umožní se vyhnout chybám a nedokonalostem vytvořeného dotazníku.

Jak finálně zkontrolovat správnost Vašeho dotazníku?

  1. Po ukončení vytváření dotazníku (tj. po dodání všech otázek, nastavení jejich pořadí, přesměrování mezi nimi, atd.) klikněte na hlavní záložku „Vytvoření“ (1) a následně na odkaz „Testovací vyplnění: PC“ (2), tím otevřete testovací verzi vyplnění dotazníku.
  2. 1

  3. Vyplňte dotazník (všechny povinné otázky) a klikněte na tlačítko „Odeslat“.
  4. Pro navrácení do editace dotazníku za cílem opravení chyb, zaznamenaných v průběhu testovacího vyplnění, zavřete záložku prohlížeče s testovacím vyplněním a přejděte do záložky s otevřenou editací.
  5. Upravte otázky, ve kterých jste našli nějakou chybu.

Na co pamatovat?

  • Testovací vyplnění se neukládá do statistik.
  • Zkontrolování správnosti dotazníku je velmi důležitým krokem, umožní Vám odstranit různé chyby a zvýší se tím jeho profesionalita.
  • Kontrola správnosti dotazníku by měla proběhnout ještě před spuštěním sběru výsledků, přesto můžete kontrolu provést v průběhu sběru i po jeho ukončení (pokud byste chtěli dotazník využít i příště).
  • Testovací vyplnění může provést pouze osoba, která je přihlášená v účtu. Chcete-li dotazník poslat třetí osobě, je třeba ji zaslat přímý odkaz na dotazník (Podívejte se jak).

Pomohl Vám tento článek?

Děkujeme za odpověď